Jeszcze kilkanaście lat temu zarabianie dodatkowych pieniędzy kojarzone było głównie z sezonowym zbieraniem owoców lub roznoszeniem ulotek. Mimo, że te formy zarobkowania nie zniknęła to obok nich pojawiła się ciekawa propozycja na dodatkowe pieniądze. Mam tu na myśli zarabianie na ankietach.

Dzięki praktycznie nieograniczonemu dostępowi do internetu każdy może zacząć zarabiać wypełniając płatne ankiety. W sieci dostępnych jest wiele portali, które oferują możliwość bezpłatnego zarejestrowania się i zarabiania za wypełnianie ankiet bez potrzeby inwestowania żadnych pieniędzy na początek.

Mimo, że część serwisów wymaga od swoich użytkowników ukończenia 18 lat to wiele z nich rejestruje nieletnich internautów. Dzięki temu uczniowie szkół średnich mają niepowtarzalną możliwość zarabiania pieniędzy przez cały rok. Do tej pory było to możliwe głównie w wakacje.

Wypełnianie płatnych ankiet ma jeszcze jeden bardzo ważny atut. Może być wykonywany z dowolnego miejsce i o dowolnym czasie. Jedynym ograniczeniem jest dostęp do internetu. Możesz więc zarabiać stojąc w kolejce w sklepie lub czekając na autobus na przystanku.

Kto może zacząć zarabiać na płatnych ankietach?

Większość serwisów oferujących zarabianie na ankietach, jasno określa zasady jakie musi spełniać użytkowników, aby móc korzystać z portalu. W większości przypadków zasady te ograniczają się do:

 • podania wieku – najczęściej wymagane jest ukończenie 16 lat, są jednak portale które wymagają skończonych 18 lat; jak dotąd najniższe wymagania wiekowe jakie spotkałem wynosiły 13 lat.
 • mieszkaniu na terytorium Polski – osoby mieszkające poza granicami kraju mogę obejść ten przepis, zmieniając zagraniczne IP na polskie

Tak naprawdę stroną internetowym, płacącym za wypełnianie ankiet online, zależy na jak największej ilości użytkowników. Dzięki zbudowaniu szerokiej grupy odbiorców, firmy zlecające ankiety chętniej skorzystają z usług portalu. Dlatego nie powinieneś obawiać się o przyjęcie do programu i próbować się zarejestrować nawet jak nie spełniasz wszystkich zasad serwisu.

Każdy portal, na którym dostępne są płatne ankiety, przeznaczony jest dla osób, które szukają dodatkowego źródła dochodu. W tym przypadku nie ma znaczenie Twoje wykształcenie, czy bogate CV. Jeśli masz dostęp do internetu, czas oraz chęci, to możesz zacząć zarabiać.

Sumiennie wypełniając ankiety, w skali miesiąca masz realną możliwość zarobić od 100 do 300 złotych. Są to niewielkie pieniądze, jednak jak spojrzymy na nie przez pryzmat całego roku, to otrzymamy już sumę od 1200 do 3600 złotych. Kwota ta spokojnie może nam zapewnić dwutygodniowe wakacje lub wymianę telefonu na nowszy model. I wszystko to za wypełnianie prostych ankiet, czekając na autobus lub siedząc wieczorem przed komputerem.

Dlaczego tak ważna jest rejestracja w wielu serwisach na raz?

Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu na ankietach musisz wiedzieć, że konieczne jest rejestrowanie się na jak największej ilości serwisów. Zasada jest prosta, jeśli wiesz, że strona jest bezpieczna i wypłacalna, to rejestrujesz się na nią.

Sprawdź:   iSay - Panel z ankietami

Portale oferujące płatne ankiety zazwyczaj są własnością firm, które zajmują się badaniem rynku. Dostają one zlecenie od innych firm, które potrzebują zebrać opinie użytkowników o danym produkcie lub usłudze. Zatem ankiety skierowane są do określonej grupy odbiorców i jeśli nie spełniasz warunków tej grupy, to nie zostaniesz przydzielony do badania. Mówiąc prościej, im bardziej ubogi będzie Twój profil, tym mniej ankiet otrzymasz, co będzie oznaczało mniejszy zarobek. Dlatego tak ważne jest sumienne uzupełnienie profilu na każdym portalu. Może wydawać się, że jest to dużo pracy, jednak z czasem odpłaci się ona z nawiązką.

Oprócz dokładnego uzupełnienia profilu należy zastosować się do zasady – im więcej stron tym lepiej. Dzięki temu na twoją skrzynkę będzie trafiało o wiele więcej ofert. Mimo, że na pojedynczych portalach suma zarobionych pieniędzy nie będzie wzrastać w drastycznym tempie, to patrząc ogólnie i zliczając cały dochód w skali roku może wyjść nawet kilka tysięcy przychodu.

Większość portali oferuje także programy partnerskie. W nich za polecanie serwisu innym osobom będziesz otrzymywał punkty lub pieniądze. Każda osoba może być polecona do wszystkich serwisów, do których jesteś zarejestrowany, co zapewnia dodatkowe pieniądze. Dostrzegasz już na czym polega ta zasada?

TOP 10 najlepszych portali oferujących zarabianie na ankietach

Powyższa zasada o rejestracji w jak największej ilości portali ma jedno ograniczenie. Nie wszystkie strony dostępne w internecie są bezpieczne i nie we wszystkich dostaniesz zapłatę za zrealizowane ankiety. Dlatego, aby uniknąć wycieku twoich danych z portalu, czy problemów z wypłacalnością należy wybierać sprawdzone serwisy internetowe z wieloletnim doświadczeniem i dobrą opinią.

Ranking ten przedstawia 10 najbardziej popularnych i zapewniających najlepsze warunki serwisów internetowych, które umożliwiają zarabianie na ankietach. Wszystkie one są obowiązkowym punktem, który każda osoba chcąca zarabiać na płatnych ankietach, musi odwiedzić.


#1 – TOLUNA

toluna

Jest to zdecydowanie pierwsza strona, na którą powinna się udać osoba, chcąca rozpocząć swoją przygodę z wypełnianiem ankiet. Jest to jeden z najlepiej zrealizowanych programów. Zapewnia on jasne i przejrzyste zasady. Sama strona jest bardzo dobrze zaprojektowana, jest łatwa w obsłudze i nie zawiesza się w czasie wypełniania ankiety. Toluna oprócz serwisu oferującego zarabianie na ankietach tworzy coś na kształt portalu społecznościowego. Możesz w nim dzielić się doświadczeniem z innymi użytkownikami, spytać o radę, czy nawet stworzyć własną ankietę.

Sprawdź:   Panel Opinie.pl z płatnymi ankietami

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu Toluna i zacznij zarabiać. 1/10


#2 – MONEYO

Kolejny sprawdzony serwis, którego nie należy omijać. Umożliwia on bardzo szybką i sprawną rejestrację. Pierwsze ankiety pojawiają się na skrzynce mailowej jeszcze tego samego dnia. Strona internetowa jest przejrzysta i bardzo prosta w obsłudze. Program ten skupia obecnie ponad 10 000 użytkowników. Warto w nim wziąć udział z dwóch powodów. Po pierwsze jest on wypłacalny. Po drugie gwarantuje on minimum kilka ankiet w miesiącu.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu MONEYO i zacznij zarabiać. 2/10


#3 – GREENPANTHERA

Jest to ciekawy międzynarodowy portal, oferujący zarabianie na ankietach. Do jego głównych atutów należy wypłacalność oraz możliwość uzyskania zniżek do popularnych sklepów. Już za samą rejestrację użytkownik otrzymuje 5$ na start. Gdy uda się uzbierać sumę 30$ możliwa jest wypłata wynagrodzenia. Osiągnięcie tej sumy nie powinno być jednak trudne, gdyż jak podaje większość korzystających już użytkowników, w ciągu miesiąca na skrzynkę mailową przychodzi około 20-30 zaproszeń do ankiet.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu GreenPanthera i zacznij zarabiać. 3/10


#4 – I-SAY

i-Say to kolejna świetna propozycja na naszej liście. Jest to niezwykle stabilny i przyjazny portal dla użytkownika. Zawiera on dobrze działający dział wsparcia. Sama rejestracja przebiega sprawnie i szybko. W ciągu kilku minut możliwa jest rejestracja i rozpoczęcie zarabiania na serwisie. Jest to jeden z tych serwisów, który gwarantuje najwyższy potencjał zarobkowy. W ciągu miesiąca na maila przychodzi od 10 do 20 ankiet. Mimo, że nie na każdą uda się zarejestrować to fakt, że za pojedynczą ankietę można otrzymać nawet 4$ sprawia, że stosunkowo szybko w programie można osiągnąć wymagane minimum do wypłaty.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu I-SAY i zacznij zarabiać. 4/10


#5 – ŚWIAT OPINII

Świat Opinii to kolejna polskojęzyczna strona w naszym rankingu. Wyróżnia się ona na tle innych, naprawdę przyjaznym interfejsem. Użytkowanie portalu jest łatwe i przyjemne, zaś sama rejestracja nie trwa więcej niż kilka minut. Świat Opinii umożliwia jednak bardzo fajną formę zarobkowania. Portal wysyła dużo zaproszeń do ankiet, które są słabo płatne. Jednak fakt, że wypełnienie pojedynczej ankiety nie trwa dłużej niż 5 minut i otrzymujemy naprawdę sporo zaproszeń na skrzynkę mailową, sprawia że jest to portal wart uwagi.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu Świat Opinii i zacznij zarabiać. 5/10


#6 – MarketAgent

Strona prowadzona jest przez legalną firmę o zasięgu międzynarodowym. Z jej usług korzystają m.in. takie marki jak Coca-Cola, czy T-Mobile. Globalny zasięg oraz pełna wypłacalność to tylko początek zalet tego portalu. Za wypełnianie ankiet otrzymuje się punkty, do 250 pkt. Natomiast pierwszą wypłatę można otrzymać po uzbieraniu 200 punktów, co ma równowartość 2 EURO. Warto zarejestrować się na stronę jeszcze z jednego powodu. Zakładając konto, na start otrzymujesz 1,5 EURO.

Sprawdź:   Jak zarobić pieniądze przez internet - [10 sposobów]

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu MarketAgent i zacznij zarabiać. 6/10


#7 – CLIXSENSE

 Jest to działający już od 2007 roku portal, który wypłacił już ponad 33 miliony dolarów swoim użytkownikom. Pomimo, że brak jest języka polskiego, strona ta oferuje bardzo ciekawe warunki zarobkowania. Wcześniej była kojarzona jedynie z klikaniem w reklamy. Jednak obecnie umożliwia zarobkowanie na wypełnianiu ankiet, a także granie w gry, czy oglądanie krótkich filmów online.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu Clixsense i zacznij zarabiać. 7/10


#8 – OPINIE.PL

Portal prowadzony jest przez legalnie działającą firmę, mającą swoją siedzibę w Warszawie. Polski język oraz przejrzysty układ strony sprawiają, że rejestracja na portalu nie trwa więcej niż kilka minut. Strona istnieje już od 2007 roku, wypłacając swoim użytkownikom od tego czasu nieprzerwanie zarobione pieniądze. Za realizację ankiet każdy użytkownik zbiera punkty. Po uzbieraniu sumy 10 000 pkt można wymienić je na 50 zł wypłacane na konto PayPal. Za ankiety można otrzymać od 100 do 800 punktów. Na portalu działa również dobrze rozbudowany program partnerski.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu OpiniePL i zacznij zarabiać. 8/10


#9 – PLATNEANKIETY24.PL

Jest to ostatnia pozycja na naszej liście, jednak nie należy jej lekceważyć. Portal umożliwia zarabianie na ankietach do 12 złotych na pojedynczym badaniu. Daje to bardzo dobry potencjał zarobkowy, gdyż wypełniając kilka ankiet w miesiącu masz możliwość zarobić w programie nawet kilkaset złotych w skali roku. Rejestracja jak w większości portali tego typu jest darmowa i szybka.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu Platneankiety24 i zacznij zarabiać. 9/10


#10 – MYIYO

Kolejna strona to również obowiązkowe miejsce dla każdej początkującej osoby w wypełnianiu ankiet. Właścicielem strony jest globalna firma zrzeszająca użytkowników z całego świata. Portal umożliwia głównie zarabianie na wypełnianiu ankiet. Jednak jest wart uwagi ze względu na duży potencjał zarobkowy oraz szybkie wypłaty wynagrodzenia.

Kliknij tutaj i zarejestruj się w portalu MYIYO i zacznij zarabiać. 10/10


Jeśli znasz inne portale, które również powinny trafić na naszą listę TOP portali z płatnymi ankietami – daj znać o tym w komentarzu.


  5 Komentarzy do wpisu "Zarabianie na płatnych ankietach"

  • Fryderyk

   Można jeszcze wspomnieć o dość prostych ankietach na https://www.globis-survey.com/pl/wez-udzial-w-naszych-ankiety-online/
   Prosta rejestracja, płacą bonami zakupowymi. Nie wymagane są żadne dane osobowe – tylko adres e-mail.

  • gruu

   Mam konto na 3 stronach podanych w tym artykule, zaraz założę na innych, bo wiem, że im więcej stron z ankietami tym szybciej mogę zarobić. Czasu mam dużo, wiec czekam na kolejne ankiety i jazda z tematem!

  • Eryk

   Świetny sposób na zarabianie pieniędzy przez internet. Nie trzeba chodzić do pracy, wystarczy internet i trochę czasu. Bardzo łatwe zajęcie, każdy sobie poradzi.

  • SZYmek

   Nie wiedziałem że jest tego więcej. Mam konto tylko na opinie.pl, warto też założyć na innych stronach konto?

   • Wiktor40

    A ile masz czasu na ankiety? Jeśli masz dużo czasu, to jak najbardziej, wtedy praktycznie codziennie będzie coś do wypełnienia. Jak masz możliwość, to zarobisz wtedy znacznie więcej niż z jednej strony.

Odpowiedz

Twój email nie będzie opublikowany.