Facebook i Instagram to niezwykle popularne na całym świecie media społecznościowe służące nie tylko wymianie informacji, poglądów, fotografii czy rozrywce, ale również reklamie. Co do tego, że można na nich zarabiać – i to całkiem niemało – nikt obecnie nie ma wątpliwości. Jak? Oto 3 sprawdzone sposoby.

Promocja firm na Facebooku i Instagramie to aktualnie standard. Niejedno ma oblicze – żeby wspomnieć chociażby o współpracy z markami. To popularna opcja, ale zarezerwowana dla tych, którzy mogą się poszczycić bardzo dużymi zasięgami zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Stawki za jeden wpis czy zdjęcie zaczynają się od kilkuset złotych. Najbardziej opłaca się działać w takich branżach jak moda, uroda oraz design. Wydaje się to bardzo proste – fotka lub post oznaczony odpowiednimi hashtagami. W praktyce natomiast niezbędne jest posiadanie szerokiego grona followersów – przyjmuje się, że na Instagramie to minimum 10 tys. osób.

Marketing afiliacyjny daje możliwość zarabiania na sprzedaży cudzych produktów/usług w ramach programów partnerskich. Dla przykładu firma produkująca akcesoria kuchenne nawiązuje poprzez sieć afiliacyjną współpracę z blogerem kulinarnym. Ten w swoich wpisach zamieszcza linki prowadzące do sklepu – jeśli ktoś w nie kliknie i za ich pośrednictwem dokona zakupu, zyskują obie strony. Bloger dostaje prowizję, zaś firma zyskuje nowego klienta. Niezwykle ważne jest to, by profil działalności firmy pokrywał się z tematyką strony, na której zamieszczane są linki afiliacyjne. Stosowną współpracę nawiązuje się dzięki specjalnym platformom.

Sprzedaż własnych produktów lub usług to jeszcze jedna sprawdzona metoda zarabiania za pośrednictwem Facebooka bądź Instagrama. Aby można było mówić o sukcesie przedsięwzięcia, trzeba najpierw wokół marki zbudować mocną społeczność. Im większe zasięgi, tym lepiej, gdyż łatwiej wówczas przykuć uwagę odbiorców. Niezwykle pomocne okazują się tu różnego rodzaju ciekawe konkursy, oferty limitowane tylko dla fanów itp. – czyli działania angażujące obserwatorów.


  7 Komentarzy do wpisu "Zarabianie na Facebooku i Instagramie – 3 sposoby"

  • Dragon

   Wiadomo, że na fb są najlepiej personalizowane reklamy. Wystarczy się zalogować i co druga reklama trafia w nasz gust.

  • Robiro

   Ostatnio właśnie widziałem, że na fb są jakieś markety z produktami, ale jeszcze nic nie sprzedawałem. Ktoś korzystał z tego fb?

   • Jachu

    Jeszcze nie korzystałem ale też widziałem na fb że mogę kupić różne rzeczy. Ciekawe jak to się rozwinie. Na razie nie jest to zbyt popularne.

  • Ola

   Jak można zarobić na instagramie??

   • Grzegorz

    Jak się ma bardzo dużo followersów, to można zarobić na reklamowaniu marek lub produktów. Uwierz, najbardziej popularne osoby zarabiają grube tysiące na Insta.

   • Maly

    Osoby popularne zarabiają na instastory po kilka tysięcy za kilkunasto sekundowy filmik. Uwierz można dużo zarobić, ale trzeba mieć dużo followersów.

  • Piotr

   Szukanie kontaktów biznesowych z różnymi firmami przez facebooka jest coraz bardziej popularne. Ze swojego doświadczenia wiem, że można znaleźć nawet wspólnika przez ten portal społecznościowy.

Odpowiedz

Twój email nie będzie opublikowany.