9

Ile można zarobić na Youtube? Stawki oraz zarobki polskich Youtuberów

O zarobkach polskich Youtuberów krążą w sieci niemalże legendy. Faktem jednak jest, że w rachubę wchodzą naprawdę wysokie kwoty – szacuje się, iż najlepsi rodzimi twórcy „wyciągają” rocznie nawet kilkaset tysięcy złotych. W porównaniu z finansowymi wynikami najpopularniejszych na świecie youtuberów jest to zaledwie kropla w morzu – wg magazynu „Forbes” topowa dziesiątka warta była w 2016 r. przeszło 50 mln USD.

Perspektywa wysokich zarobków kusi

Youtube to kanał wzbudzający obecnie ogromne zainteresowanie ze strony różnego typu twórców. Co ich przyciąga? Przede wszystkim chęć zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców oraz – nie da się ukryć – kusząca perspektywa wysokich zarobków. Dla pewnej części osób staje się to pracą i głównym źródłem dochodów. Zanim jednak przysłowiowe kokosy zaczną spływać na konto, trzeba uzbroić się w cierpliwość, a także w świadomość, że nie każdemu będzie dane uszczknąć cokolwiek z tego wspaniałego tortu.

zarobki youtuberów

Stawki a zasięgi

Popularność youtubera jest uzależniona od wielu czynników. Liczy się nie tylko podejmowana przez niego tematyka, ale także jego osobowość, umiejętność przekazywania wiedzy, indywidualny styl itp. Kolejna sprawa – dla reklamodawców kluczowe znaczenie ma liczba odsłon danego kanału. Rozpiętość stawek za każde 1000 wyświetleń jest ogromna – średnio mieszczą się w przedziale od 2 zł do 20 zł, ale to nie jest regułą. Wycena ma zawsze unikalny charakter i odnosi się do konkretnej osoby. Warto też nadmienić, iż reklamy na kanałach specjalistycznych są lepiej płatne niż na ogólnych kanałach rozrywkowych.

Ile zarabiają Youtuberzy?

Portal SocialBlade.com podał szacunkowe informacje na temat zarobków najlepszych polskich yotuberów. Wynika z nich, iż np. SA Wardęga zarabia miesięcznie ok. 1,5 tys. USD, Stuu Games – ok. 2,3 tys. USD, Blowek – ok. 3,3 tys. USD, zaś Abstrachuje TV – ok. 4,7 tys. USD. Na powyższych przykładach widać zatem doskonale, że gra jest warta świeczki.

Przeczytaj również:  Korzyści z pracy zdalnej w domu

Youtuberzy sami niezbyt chętnie rozmawiają o swoich zarobkach – i po części trudno się im dziwić, gdyż nierzadko takie wyznania spotykają się z falą negatywnych, pełnych zawiści komentarzy.

[kkstarratings]
 
admin
 

Zarabianiem przez internet zajmuje się od 2005 roku. Na tym blogu znajdziesz sposoby aby zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze przez internet i nie tylko... :) Jest to mój autorski blog o biznesie internetowym, podróżach, stylu życia i spełnianiu marzeń. Polub nas na Facebooku i wpisz się do newslettera aby być na bieżąco.

Click Here to Leave a Comment Below 9 comments
Kaja - 30 sierpnia 2017

Myślę,że można dużo zarobić na youtubie, ale trzeba mieć bardzo dobry pomysł i być niepowtarzalnym.

 

Reply
  Jacek - 10 października 2017

  Pomysł może i tak, ale najbardziej liczy się to, co jest na czasie i co ludzie chcą oglądać. Zarabia się na filmach sponsorowanych, np. testowanie sprzętu, co tak na prawdę jest reklamą.

   

  Reply
Adrian - 5 października 2017

Tak trzeba mieć dobry pomysł, ale w tych czasach da się zarabiać naprawdę na wielu rzeczach. Myślę,że trzeba być zdeterminowanym i konsekwentnym.

 

Reply
Kozax2x - 9 października 2017

Bardzo dobrze można zarabiać na youtubie. Wyświetlenia to nie wszystko. 🙂 Liczą się subskrybenci, reklamy w czasie filmiku, sprzedaż produktów itp. Możliwości jest wiele, liczy się pomysł 🙂

 

Reply
Ala - 10 października 2017

Bardzo interesujący artykuł. Nie wiedziałam, że za 1k wyświetleń można zarobić od 2 zł w górę…Chyba pora zacząć nagrywać filmiki haha 😀

 

Reply
Lolo - 11 października 2017

Wiecie może kto zarabia najwięcej z Polskich YouTuberów? Chodzi mi o aktualny ranking np. pierwszej trójki 🙂

 

Reply
  rex - 9 listopada 2017

  Z tego co wiem, jest wiele wersji na ten temat. Tak naprawdę ile zarabia youtuber, to jego tajemnica i sieć partnerska, która promuje interesy. Ale w necie są rankingi,to sobie obczaj jak jesteś ciekawy ;P

   

  Reply
dajla - 3 stycznia 2018

Jeżeli ma się dobry kanał i poświęca mu wiele czasu,to pewnie można zarobić całkiem sporo. Trudno określić ile dokładnie zarabiają. Wszystko zależy od wyświetleń, subów itp.

 

Reply
benek - 4 stycznia 2018

Ja bym wolał poczytać opinię i komentarze tych, którzy mają już swój kanał na youtubie i coś na nim zarobili,bo takie gdybanie do niczego nie prowadzi 😛

 

Reply

Leave a Reply: