Według światowych badań zaledwie 6% Polaków pracuje zdalnie. Zazwyczaj ludzie pracujący zdalnie zajmują się nowymi technologiami mediami np., grafiką, dziennikarstwem lub też programowaniem. Jednakże coraz więcej ludzi poszukuje tego typu pracy.

Warto być przygotowanym do pracy

Chcąc zarabiać zdalnie należy się do tego odpowiednio wyposażyć. Potrzebujemy do tego sprzętów takich jak np., słuchawki z mikrofonem lub dobrej jakości laptop. Te narzędzia z pewnością znacznie poprawią efektywność pracy, którą będziemy wykonywać z domu.

Można też sporządzić listę zadań, które trzeba wykonać danego dnia. Dzięki temu jeśli taką listę wykonamy wcześniej mamy wolne. Resztę czasu przeznaczyć na inne zajęcia lub też na rozpoczęcie wykonywania planu dnia następnego.

Jakie godziny pracy?

Praca zdalna wymaga również od potencjalnego pracownika samokontroli. Kluczem tej pracy jest danie przez pracodawcę pracownikowi „wolnej ręki”, dzięki czemu może on swobodnie zorganizować sobie swój plan dnia. Warto w tym celu wyznaczyć sobie rytm dnia, w którym uwzględnimy godziny, w których jesteśmy lub też możemy się skupić i być jednocześnie bardzo wydajnym. Są to zazwyczaj godziny pomiędzy 9, a 17. Możliwość pracy zdalnej umożliwia pracownikowi rozpoczęcie pracy nieco wcześniej lub też nieco później. Dzięki temu swobodnie do pracy można powrócić w godzinach popołudniowych.

Praca zdalna = komfort psychiczny

Pracując zdalnie nie musimy dojeżdżać do pracy, a co za tym idzie oszczędzamy swój cenny czas, który możemy już przeznaczyć na zadania, które mamy do wykonania danego dnia. Pracownik zdalny ma większy komfort psychiczny, ponieważ nie musi przejmować się dojazdem do pracy. Praca zdalna jest elastycznym zajęciem, dlatego nawet lekkie opóźnienia z powodzeniem można „nadgonić” popołudniami. Każdy z nas sam doskonale wie, kiedy jest najbardziej wydajny.

Sprawdź:   Zarabianie na testowaniu produktów

Praca zdalna wiąże się również z oszczędnościami, bo pracując w ten sposób nie wydajemy pieniędzy na dojazd do pracy i dodatkowe jedzenie w ciągu dnia. Jak widać z pracy zdalnej płynie wiele korzyści, o których bardzo często zapominamy.

Popularność pracy zdalnej

Z biegiem czasu praca zdalna coraz bardziej zyskuje na popularności, a co za tym idzie korzyści z niej płynące są wieloaspektowe. Praca zdalna znacznie wpływa na przemianę modelu biznesowego w wielu różnych branżach. Kto wie, czy za kilkanaście lat praca zdalnie nie będzie jedną z najpopularniejszych opcji pracy w naszym kraju. Z pewnością wiele osób ucieszyłoby się z takiego rozwiązania – zwłaszcza matki, które mają małe dzieci. Mogłyby one swobodnie pogodzić macierzyństwo z pracą nie tracąc przy tym swojego dotychczasowego dochodu uzyskiwanego z pracy na etacie. Miejmy nadzieję, że już wkrótce pojawią się satysfakcjonujące oferty pracy zdalnej, które pod względem zarobków będą znacznie zbliżone właśnie do pracy na etacie. To z pewnością przyniosłoby wiele korzyści całemu społeczeństwu. Już dziś warto się rozejrzeć za tego typu ofertami pracy, być może czeka ona już na nas! Powodzenia!


  6 Komentarzy do wpisu "Korzyści z pracy zdalnej w domu"

  • Gabor

   Moim sposobem na dorabianie w domu jest tworzenie prostych stron internetowych opartych na CMS WordPress. Zwykle klienci potrzebują zwykłej strony wizytówki.

  • Piotrek

   Praca na komputerze, bez wychodzenia z domu, jest to właśnie to co chce robić i co sprawia, że nie marnuje czasu na bzdety i przeglądanie memów. Wiadomo, na odprężenie też trzeba znaleźć czas, ale nie cały czas.

  • Wuju

   Największym plusem pracy zdalnej w domu jest to, że możemy zarabiać kiedy tylko chcemy. Jeśli mamy czas po zwykłej pracy możemy to robić wieczorami i w weekendy, a może to być nasza praca z której się utrzymujemy, wtedy czasem popracujemy więcej, a czasem zrobimy sobie wolne.

  • Zorro

   Zdalnie można zarobić tyle co w firmie a nawet więcej. Jeśli ktoś jest systematyczny i ma umiejętności to da radę tak zarabiać.

  • aif12

   Moim zdaniem jest to bardzo mało popularny zawód, a raczej grupa zawodów. Mało kto by pomyślał, że możemy zarabiać na życie nie wychodząc z domu.

   • szfirowy

    W krajach skandynawskich coraz więcej programistów właśnie tak pracuje. Wystarczy, że będziesz specjalistą i będziesz potrafił działać na zlecenie terminowo, wtedy na pewno znajdziesz klientów.

Odpowiedz

Twój email nie będzie opublikowany.