Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zarabiać pieniądze za pośrednictwem Internetu. W dzisiejszych czasach komputer i dostęp do sieci są czymś dosyć powszechnym, dlatego też pojawiają się tego typu pytania. Opcja wykonywania pracy zdalnie niejednokrotnie wydaje się bardzo atrakcyjna z wielu powodów – jednym z nich jest oszczędność czasowa na dojazdach. Poza tym wykorzystanie nowych technologii często pozwala na realizację obowiązków zawodowych z dowolnego miejsca, bez względu na to, czy jesteśmy akurat w domu, czy na wycieczce. Daje to ogromne możliwości i wolność, którą niektórzy naprawdę sobie cenią. Trzeba jednak od czegoś rozpocząć przygodę z zarabianiem online. W tym celu przydatna jest wiedza, w jakich branżach możemy w ten sposób działać i na co należy się przygotować.

Wypełnianie ankiet

Wypełnianie ankiet może stanowić doskonałe uzupełnienie domowego budżetu. Warto potraktować to jako pracę dodatkową i dochód, który osiągnąć możemy w prosty sposób, nie wkładając w to zbyt wielkiego wysiłku. Taką metodą dorobić można nieraz nawet kilkaset złotych miesięcznie, jednak wszystko zależy od naszego zaangażowania oraz ilości otrzymywanych ankiet. Wypełnienie takiego pojedynczego formularza zajmuje zazwyczaj około kilku minut, a zatem nie jest to zbytnio skomplikowane zajęcie. Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na formę współpracy z poszczególnymi panelami i dopilnować kwestii podatkowych. Dobrym pomysłem jest też zarejestrowanie się na jak największej ilości portali – ich wybór podyktowany być powinien przede wszystkim stawkami za wypełnienie jednej ankiety, częstotliwości pojawiania się zleceń, a także ogólnymi opiniami na temat wiarygodności serwisów, choć te niekoniecznie muszą być w stu procentach obiektywne. Warto podejść do nich jednak jak do pewnej wskazówki. Wśród przykładowych paneli ankietowych wymienić można choćby takie strony, jak:

 • Świat Opinii
 • Moneyo
 • Toluna
 • Green Panthera

Niewątpliwie jest to ciekawy sposób na dodatkowy przychód, który nie wymaga zbyt wiele pracy – wystarczy zwyczajnie odpowiadać na pytania. Wiele firm potrzebuje tego rodzaju procesów badawczych, aby rozwijać swoje usługi, wdrażać nowe rozwiązania, czy robić ogólne rozeznanie w poszczególnych kwestiach. 

Tłumacz języków obcych

Zlecenia na tłumaczenia dotyczące rozmaitych języków obcych wykonywań można z domu, o ile właśnie takie warunki współpracy ustalimy z naszymi klientami. Wśród popularnych języków wymienić można:

 • angielski
 • niemiecki
 • hiszpański

Ta lista oczywiście nie jest zamknięta. Często poszukiwane są osoby do wykonywania przekładów także z innych języków. Trzebajednak pamiętać o tym, że tłumacz powinien cechować się skrupulatnością, rzetelnością, a także odpowiedzialnością.Pola, na których możemy wykazać się naszą znajomością języka w zakresie przekładu, są rozmaite. Niektórzy decydują się na tłumaczenia audiowizualne, które opierają się w dużej mierze na tworzeniu napisów do filmów, czy też seriali lub pisaniu tekstu, który zostanie przeczytany przez lektora, albo dubbingujących aktorów. Można jednak także postawić na tłumaczenia pisemne. W tym zawodzie przydatna jest również kreatywność, łatwość posługiwania się słowem i cierpliwość. Niejednokrotnie praca ta stanowi wyzwanie i jest czasochłonna, jednak można wykonywać ją zdalnie, co jest bardzo wygodne. Stawki są bardzo zróżnicowane i głównie zależą od nakładu pracy, wynegocjowanych warunków, a także języka, którym władamy i naszej specjalizacji.

Sprawdź:   Zarabianie na testowaniu produktów

Lektor języków obcych

Choć rola nauczyciela kojarzy się głównie z pracą stacjonarną, trend ten powoli ulega odwróceniu i coraz częściej można napotkać lektorów, którzy udzielają lekcji w systemie na odległość. Forma wideokonferencji pozwala na połączenie się z uczniem z dowolnego miejsca, w którym mamy odpowiedni zasięg Internetu. To daje możliwość zaoszczędzenia czasu na dojazdach i komfortowe prowadzenie lekcji z zacisza swojego domu. W takiej formie zorganizować można zarówno korepetycje, jako wsparcie edukacyjne, jak i opracować samodzielne kursy. W systemie zdalnym stawia się niejednokrotnie na prowadzenie:

 • konwersacji
 • kursów ogólnych
 • kursów specjalistycznych

W zasadzie to, jak zaplanujemy lekcje z uczniami, zależy już wyłącznie od ich oczekiwań i naszej kreatywności. Niewątpliwie jednak nowe technologie dają nam szerokie pole do popisu – możemy prowadzić zajęcia indywidualne, ale także grupowe. Jeśli prowadzimy działalność na własny rachunek, to my ustalamy stawkę za godzinę. Można też jednak nawiązać współpracę z rozmaitymi firmami. Zarobki lektorów oszacować można na poziomie od 30, do nawet 60 i więcej złotych za zajęcia od ucznia, ale trzeba pamiętać, że jest to kwestia bardzo elastyczna. Dodatkowo praca nauczyciela potrafi być trudna i wymaga poświęcania czasu na poszukiwanie materiałów i pomysłów na urozmaicenie lekcji.

Copywriter

Pisanie tekstów na zlecenie wzbudza zainteresowanie wielu osób, które mają łatwość posługiwania się słowem i cechują je wszechstronne zainteresowania. Tematyka poruszana w rozmaitych treściach bywa przecież naprawdę zróżnicowana. Copywriter niejednokrotnie tworzy artykuły sponsorowane, opisy produktów, czy też teksty specjalistyczne. Ważne jest to, aby na samym początku określić, jakie typy treści znajdują się w kręgu naszych możliwości, a później stopniowo rozwijać posiadane umiejętności. Kreatywność jest tutaj nieodzowna, albowiem poszczególne tematy często się powtarzają i trzeba umieć ugryźć je z rozmaitych perspektyw i w urozmaicony sposób. Niemniej jednak może to być ciekawy pomysł na pracę zdalną. W takim trybie można też wykonywać obowiązki chociażby korektora, który z kolei zajmuje się poprawianiem już powstałych tekstów. Tego rodzaju zawody nie są zbyt trudne, pod warunkiem, że mamy odpowiednie predyspozycje. Zarobki są zmienne i zależą od ilości zleceń, a także naszej osobistej wydajności oraz chęci do pracy. Freelancer sam planuje sobie czas, a zatem grafik jest tutaj sprawą indywidualną.

Projektowanie stron internetowych

Jeśli mamy rozeznanie w kwestiach informatycznych, warto spróbować podszkolić się w zakresie tworzenia stron internetowych i rozpocząć świadczenie tego rodzaju usług na odległość. Wiele nowych przedsiębiorstw chce zaistnieć w sieci, a pierwszym krokiem jest właśnie posiadanie własnej witryny. Odbiorcy treści w sieci są obecnie bardzo wyczuleni na aspekty wizualne, a także praktyczne i płynne działanie portali. Dlatego właśnie wsparcie profesjonalisty niejednokrotnie jest bardzo potrzebne. Pracę polegającą na projektowaniu stron www możemy wykonywać w domu lub innym miejscu, ponieważ liczy się tutaj po prostu wykonanie wysokiej jakości projektu. Podstawą do rozpoczęcia swojej przygody z tą branżą jest znajomość języków programowania, takich jak chociażby:

 • HTML
 • CSS
 • JavaScript
Sprawdź:   Getresponse - Funkcjonalności autorespondera do e-mail marketingu

Oczywiście, możliwości jakie niesie ze sobą informatyka, są bardzo rozległe, dlatego niezbędne okazać się może stałe doszkalanie się w tym zakresie. Niemniej jednak warto zainteresować się tym tematem, ponieważ branża nowych technologii niesie ze sobą naprawdę wysokie zarobki, które nieraz sięgają kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście, zależy to od liczby zleceń i warunków poszczególnych współprac. Programowanie nie jest wcale tak trudne, jak wielu uważa – niezbędna jest jednak odpowiednia wiedza, cierpliwość i skrupulatność. Poza tym wiele projektów wymaga poświęcenia sporej ilości czasu.

Grafik komputerowy

Wiele osób potrzebuje też kogoś, kto zajmie się tworzeniem grafiki komputerowej. Może znaleźć ona zastosowanie w naprawdę licznych przypadkach – w reklamie, czasopismach, publikacjach internetowych i pokrewnych miejsc. Nieraz także firmy poszukują kogoś, kto zaprojektuje dla nich logo, aby pracować nad identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa. Umiejętna obróbka zdjęć, obsługa profesjonalnych programów, a także wyczucie estetyczne są niezbędne, aby myśleć o rozpoczęciu kariery grafika komputerowego. Podobną branżą jest też działalność skupiona na filmach video – koloryzacja i montaż, to tylko niektóre zagadnienia, które mogą mieć zastosowanie w tym przypadku. Jeżeli mamy zmysł wizualny, to praca taka może być prosta i przyjemna, choć z pewnością w wielu przypadkach czasochłonna. Zarobki miesięczne nieraz wynoszą kilka tysięcy złotych, choć zależy to od konkretnego projektu.

Influencer

Jeżeli naprawdę dobrze znamy się na mediach społecznościowych i budowaniu zainteresowania wokół naszych treści, możemy spróbować zaistnieć w sieci jako influencerzy. Nie jest to jednak banalne zadanie, jak to się niektórym wydaje. Konkurencja jest bowiem ogromna i trzeba naprawdę się postarać, aby przykuć uwagę odbiorców na dłużej. Poza tym trzeba uzbroić się w cierpliwość i przygotować na mnóstwo pracy. Dopiero z czasem pojawić się mogą ciekawe propozycje w zakresie reklamy, czy też innych działań, które przynieść mogą zyski. Jeśli mamy coś do powiedzenia, głowę pełną pomysłów i jesteśmy wytrwali w dążeniu do celu, może to być warta rozważenia opcja. Nie jest to trudna praca, choć z pewnością wymaga kreatywności oraz siły przebicia – mnóstwo osób chce rozpocząć karierę w Internecie. Opracowywanie treści nieraz pochłania dużo czasu. Zarobki mogą być jednak naprawdę interesujące – czasem potrafią sięgać nawet około kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych miesięcznie. 

Prowadzenie bloga

Ciekawym pomysłem jest też założenie swojego własnego bloga. W tym przypadku kwestia zarabiania wygląda podobnie, jak w przypadku influencerów. Trzeba zatem naprawdę przyłożyć się do stworzenia ciekawego contentu, aby móc w ogóle myśleć o zbieraniu wiernych i zaangażowanych czytelników. Warto pomyśleć także o możliwości sprzedaży e-booków. Jeśli nasz blog skupiony jest na konkretnej dziedzinie, możemy w ten sposób zarabiać na dzieleniu się swoją wiedzą, a bloga traktować jako swego rodzaju wizytówkę, portfolio, czy też miejsce do dyskusji z odbiorcami publikowanych treści. Pisanie wartościowych treści wymaga wiele czasu i nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zarobki zależą natomiast od wielu czynników – na przykład od wyników ewentualnej sprzedaży, czy też zawieranych współprac, jeśli pojawiają się takie propozycje.

Sprawdź:   Zarabianie na płatnych ankietach

Sprzedaż wysyłkowa

Dobrym rozwiązaniem może być także założenie własnego sklepu internetowego. Zajęcie się sprzedażą wysyłkową wymaga odnalezienia atrakcyjnych towarów w korzystnych cenach i oferowaniu ich do dalszej sprzedaży – chyba, że akurat jesteśmy również producentami określonych produktów. Niemniej jednak handel może być bardzo opłacalnym zajęciem, jeśli uda nam się akurat trafić w gusta potencjalnych klientów i odpowiednią branżę. Pakowanie i wysyłka towarów nie jest zbyt czasochłonna ani trudna, jednak trzeba dobrze przeanalizować aspekt ceny i zysku – to od sprzedawcy zależy bowiem ten bilans. Trzeba też troszczyć się o reklamę.

Wirtualny asystent

Niektórzy przedsiębiorcy szukają do współpracy osób, które zajmą się, przykładowo, odpisywaniem na maile, umawianiem dla nich spotkań, organizacją grafiku, czy też innymi zadaniami. Może się to kojarzyć ze standardową, stacjonarną sekretarką. Zakres obowiązków zależy jednak od konkretnej oferty, a osoba, która chciałaby się zająć działalnością w charakterze wirtualnego asystenta, powinna posiadać zdolności umiejętnego planowania czasu, być odpowiedzialna oraz dokładna. Tego rodzaju praca niejednokrotnie bywa bardzo angażująca i wymaga często dużej dyspozycyjności czasowej. Zarobki zależą natomiast głównie od firmy, która decyduje się na nasze wsparcie. Nie jest to jednak zbyt trudne zajęcie.

To, oczywiście, nie wszystkie możliwości, jakie stoją przed tymi osobami, które marzą o rozpoczęciu pracy zdalnej. Taki tryb zatrudnienia z pewnością może dać poczucie wolności i samodzielności. Trzeba jednak nastawić się na konieczność aktywnego poszukiwania zleceń. Warto także przygotować sobie portfolio, w którym będziemy mogli zaprezentować swoje umiejętności. Należy też być wyczulonym na ewentualne przejawy nieuczciwości, gdyż w sieci często pojawiają się próby oszustwa. Poza tym musimy odpowiedzialnie podejść do kwestii podatkowych i formalnych – czasem może być bowiem konieczne założenie działalności gospodarczej. Ten aspekt zależy jednak od tego, w jaki sposób współpracować będą chcieli z nami klienci. Praca zdalna to bardzo atrakcyjna możliwość zarobku i – jak widać – można w ten sposób wykonywać wiele zawodów. Czasem w taki sposób można po prostu zasilić domowy budżet drobnymi kwotami, jednak niektórzy traktują tego rodzaju zatrudnienie jako stałe źródło dochodu.


  4 Komentarze do wpisu "Jak zarobić pieniądze przez internet – [10 sposobów]"

  • Heelto

   Osobiście zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, co wiąże się z tworzeniem oryginalnych tekstów trafiających w sedno. Jest to związane z tworzeniem całego marketingu internetowego.

  • Pawel

   Wypełnianie ankiet i prowadzenie bloga najprostsze i najfajniejsze. Mi się podoba to, że nie trzeba ma początku mieć dużej wiedzy żeby zacząć zarabiac.

  • Igor

   Jako tłumacz języka niemieckiego muszę przyznać, że wiele da sie załatwić przez internet. Ludzie często wolą szybko zlecić coś przez internet niż szukać lokalnego tlumacza, bo i tak tekst lub pismo zazwyczaj jest w formie elektronicznej.

   • xylon

    Gdzie znalazłeś zlecenia do tłumaczenia? Chciałbym spróbować swoich sił w tym ale nie wiem gdzie szukać.

Odpowiedz

Twój email nie będzie opublikowany.